Okruchy miejskiego życia, rzeczywistości odbiegającej od kolorowych plakatów.
Wieś, sielska - anielska, zapomniana - zrujnowana.

Gostyń/Podrzecze – strefa militarna

W dniach 12-14 lipca w Podrzeczu k. Gostynia odbyły się impreazy w ramach spotkania Strefa Militarna. Jest to spotkanie miłośników historii militarnej i kolekcjonerów. Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej imprezy: Strefa Militarna. Trafiliśmy na dzień drugi. Szczerze polecamy Strefę osobom, które mają ochotę zobaczyć przykładowo wnętrze Kołowego Transportera Opancerzonego ROSOMAK, wejść do okopu czy poddać się zabiegom medycznym w punkcie opatrunkowym przy polu bitwy. Zaangażowanie uczestników oraz wierność detali robią naprawdę ogromne wrażenie.

strefa militarna1Radiostacja – Misja Afganistan 1984

strefa militarnastrefa militarna3Niemiecki punkt opatrunkowy

strefa militarna2Chwila wytchnienia we Francji.

strefa militarna4Najważniejszy punkt poczty polowej, czyli gołąb pocztowy.

Po południu rozpoczęła się największa inscenizacja imprezy: bitwa o oazę podczas wojny w Afryce. W walkach udział wzięły oddziały Afrika Korps (po stronie Niemiec) oraz wojska brytyjskie, kanadyjskie, nowozelandzkie, australijskie i inne po stronie przeciwnej. Walka toczyła się o oazę, w której znajdowała się studnia z wodą oraz nieco amunicji.

strefa militarna5Niemcy udają się do oazy, która znajduje się aktualnie w ich władaniu.

strefa militarna6Brytyjczycy upodabniali się do ludności miejscowej. Za kilkanaście minut stoczą walkę o dostęp do wody.

strefa militarna 7bWalka była zacięta, lecz Niemcy otrzymali skuteczne wsparcie…

strefa militarna 7c…w postaci samolotu Messerschmitt, który zaczął zrzucać bomby na strategiczne punkty ataku.

strefa militarna 7aNiekiedy schodził bardzo nisko, aby rozpoznać siły wroga – jego możliwości bojowe i rozstawienie strzelców.

strefa militarna8Wojska alianckie nie zostały pozostawione bez pomocy. Po pewnym czasie pojawił się ciężki sprzęt, który pomógł utrzymać oazę.

strefa militarna9strefa militarna10strefa militarna11W wyniku intensywnego bombardowania i ostrzału artyleryjskiego pole bitwy zasnuł dym, lecz wiadomo było już, że szala zwycięstwa przechyliła się na stronę aliantów.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.